The Dark Eye
Drakensang: The River of Time
Wprowadzenie

Czym jest Drakensang River of Time?

Pierwsza część Drakensanga została nagrodzona jako najlepsza gra RPG w Niemczech. W Polsce gra zdobyła ogromna popularność, wprowadzając powiem świeżości, jako, że jest oparta o inny, niż zwykle systemy RPG, The Dark Eye. Drakensang River of Time jest prequelem oznacza to, że opowiada historię, która dzieje się przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części.
Historia przenosi gracza 23 lata wstecz, przed wydarzeniami z pierwszej części. Fabuła zaczyna się w czasie podróży pomiędzy Ferdek a Nadoret. Nasz główny bohater poznaje trzech tajemniczych ludzi oraz całą zgraję niebezpiecznych piratów rzecznych. Jak się okazuje to tylko początek wielkiej i niebezpiecznej przygody.Jakie nowości przynosi ze sobą Drakensang River of Time?

Cała fabuła rozgrywa się w mieście Nadoret oraz wzdłuż szlaku „Wielkiej Rzeki”. Wokół rzeki krążą plotki o mistycznych mocach i pradawnych kreaturach zagrażających żegludze. Fabuła będzie posiadała więcej pobocznych wątków niż pierwsza część. Każda kolejna lokacja pozwala lepiej poznać fabułę. Będzie również miejsce na nagłe zwroty akcji. W zależności od klasy postaci i przebiegu dialogów będą możliwe nowe możliwości prowadzenia fabuły i odkrywania jej tajemnic.
W grze gracz będzie posiadał własny żaglowiec, który będzie pełnił funkcję bazy wypadowej jego drużyny. Ta z kolei będzie składała się z mniejszej, ale bardziej wyspecjalizowanej grupy podróżników, w tym z postaci znanych z pierwszej części – oczywiście stosunkowo młodszych. Sami bohaterowi będą tym razem bardziej zżyci z główna postacią, żywo komentując jego poczynania i wdając się z nim w dyskusje i utarczki, jeśli jego działania nie będą im odpowiadać.

Gdzie ma miejsce akcje Drakensanga River of Time?

W mieście Nadoret, położonego na południe od Ferdok oraz wzdłuż Wielkiej Rzeki.

Pomiędzy jakimi archetypami mogę wybierać bohatera?

Oprócz starych znanych z pierwszej części archetypów pojawią się również nowe, w tym Geomanta oraz Barbarzyńca Północy (duży, małomówny wiking). Poza tym tym razem będzie można zmieniać wygląd zewnętrzny swojego bohatera (twarz, postura, włosy)

Kiedy można się spodziewać Drakensanga River of Time i na jakich platformach?

Gra ukaże się we wrześniu 2010 na PC.
UWAGA! Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X