The Dark Eye
Drakensang: The River of Time

ŚWIAT

Świat
Świat Drakensang pod wieloma względami przypomina prawdziwy świat znany z kart historii – tyle, że przeniesiony w klimaty fantasy (magia, stworzenia). Gra w krainie Middenrealm, przypominającej Europę Centralną i Anglię w okresie średniowiecza. Z krainą tą sąsiaduje zaawansowane technologicznie Imperium Horasian, prezentujące się jak Francja/Włochy z przełomu baroku i renesansu. Na kontynencie Aventurii potkać jednak można także ludy przypominające Skandynawię epoki Wikingów (Thorwals – najlepsi żeglarze tego świata, wiodący hulaszczy żywot i Wojownicy Plemienny), krainę stworzoną na wzór cywilizacji arabskiej złotego wieku, czy istnych ”zulusów”, dzikusów zamieszkujących tropikalne dżungle wysp na południu. Na północnym-wschodzie kontynentu znajduje się dość bliski nam kraj Fountland, który bardzo przypomina swoiste połączenie Rosji oraz Polski. Wizytówką sił zbrojnych tego kraju jest elitarna kawaleria Winged Cavaliers, wzorowana na rzeczywistej, najwspanialszej kawalerii konnej, jaką stworzyła ludzka cywilizacja - czyli na naszej polskiej husarii. Fountland znany jest ze srogiej zimy, jak i zamiłowań mieszkańców do mocnego alkoholu.
Nie trzeba zdradzać fabuły Drakensang, by domyślić się, że smoki odgrywają tutaj ważną rolę. To potężne bestie, które są w stanie pustoszyć krainę i puszczać z dymem całe wioski. Ciekawostką jest to, że spotkamy tutaj nie tylko klasyczne smoki fantasy, ale także ich dalekich krewnych smoki morskie...
UWAGA! Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X